Notice: Undefined index: section_filter in /srv/www.soundset.hr/web/vudu_application/controllers/ContentX.php on line 418 Svjetski prvak u bacanju kugle Walsh je pobjednik, a Žunić bez postolja – Sport — SOUNDSET - nacionalna radijska grupa

22.11.2017.

Memorijal Ivana Ivančića

Svjetski prvak u bacanju kugle Walsh je pobjednik, a Žunić bez postolja

Ana Dukić | Utorak, 29. kolovoza 2017.

Tomas Walsh, svjetski prvak u bacanju kugle, pobjednik je trećeg Memorijala Ivana Ivančića, a Stipe Žunić zauzeo je šesto mjesto, prenosi RTL .

Natjecanje kuglaša održalo se u sklopu međunarodnog zagrebačkog atletskog mitinga u ponedjeljak pored  fontana.

Walsh je u svom četvrtom dolasku u Zagreb ostvario treću pobjedu, drugu zaredom, a za taj domet dovoljan mu je bio hitac od 21.50 metara kojega je ostvario u trećoj seriji.  Drugo mjesto osvojio je Australac Damien Birkinhead s novim nacionalnim rekordom od 21.35 m, dok je treći Poljak Michal Haratyk bacio samo centimetar manje.

Žunić je tijekom natjecanja imao tri ispravna hica, a sva tri su završavala oko 20.50 metara.

"Na zagrijavanju sam nekoliko puta bacio oko 21 metra, ali sam u prvoj seriji imao peh jer sam zaradio lakšu ozljedu, pa to nisam uspio ponoviti u natjecanju. Žao mi je što se nisam uspio priključiti borbi za sam vrh, jer je natjecanje bilo stvarno  dobro što potvrđuju i osobni rekord Birkinheada, a i Haratyk je bacio blizu svog osobnog  rekorda", rekao je Žunić.

Na natjecanju su nastupila još dva hrvatska predstavnika koji su  završili na pretposljednjem i posljednjem mjestu, Filip  Mihaljević i Nedžad Mulabegović.